دیجیتال مارکتینگ, شبکه های اجتماعی, طراحی وب

شبکه های اجتماعی و کسب درآمد از آنها

شبکه های اجتماعی و کسب درآمد از آنها

ظهور شبکه های اجتماعی در جهان

با گسترش دنیای اینترنت بسیاری از شرکت ها و استارت آپ های نو ظهور، تصمیم به ساخت نرم افزار هایی گرفتند تا همه مردم دنیا را که مجهز به تلفن همراه هوشمند و اتصال اینترنت بودند، دور هم جمع کرده و کاری کنند تا افراد در کسری از ثانیه بتوانند با دیگران از هر جای دنیا ارتباط بر قرار کنند همچنین در کنار این مسئله درآمدزایی نیز برای خود بکنند. از آنجا بود که استارت ایده تبدیل دنیا به دهکده جهانی آغاز شد. در ابتدا نرم افزار ها و شبکه های اجتماعی بسیاری شروع به فعالیت کردند ولی بسیاری از آنها نتوانستند در دل مردم دنیا جا باز کنند.

ظهور شبکه های اجتماعی

ظهور شبکه های اجتماعی

فیسبوک!

اولین شبکه اجتماعی موفق در سراسر جهان، فیسبوک بود که با توجه به رابط کاربری بسیار جذاب نسبت به شبکه های دیگر توانست با اقبال بسیار بالایی از سوی مخاطبین خود مواجه شود. طبق آمار های اعلام شده، فیسبوک اولین شبکه ای بود که تعداد کاربران آن از مرز یک میلیارد نفر هم عبور کرد، یعنی چیزی حدود یک هفتم کل جمعیت دنیا !

 

فیسبوک

فیسبوک

پر بازدید ترین شبکه ها

با توجه به اینکه فیسبوک حدود 15 سال است که شروع به فعالیت نموده ولی کاملا خود را با تغییرات جدید وفق داده و با وجود ظهور شبکه های متنوع فیسبوک همچنان در صدر آمار استفاده از یک شبکه اجتماعی در دنیا قرار دارد. اکنون طبق آخرین آمار فیسبوک در رتبه اول و یوتیوب و واتس اپ نیز در مکان های بعدی قرار دارند.

شبکه های محبوب در ایران

طبق آخرین آمار مرکز آمار ایران تلگرام با بیش از 45 میلیون نفر، یعنی بیش از نیمی از جمعیت کشور، در صدر پر استفاده ترین شبکه های اجتماعی در ایران قرا دارد که با توجه به مسدود شدن این شبکه در ایران باز هم از محبوبیت آن کاسته نشده است. اینستاگرام نیز پس از تلگرام دومین شبکه اجتماعی پر طرفدار در ایران محسوب می شود. اینستاگرام با توجه به قابلیت های متنوع و جذاب عکس و فیلم باعث شد تا به سرعت جای خود را در دل ایرانیان باز کند.

 

درآمد زایی از تلگرام

درآمد زایی از تلگرام

 

در حال حاضر بیش از 20 میلیون کاربر ایرانی از اینستاگرام استفاده می کنند که با توجه به فعالیت بالای آنها، می توان اینستاگرام را پر بازدید ترین شبکه اجتماعی در ایران بر حسب تعداد دقایق سپری شده توسط افراد دانست. پیوستن بسیاری از سلبریتی ها و افراد مشهور ایران و جهان به این شبکه به نوعی مهر تاییدی بر محبوب بودن این شبکه اجتماعی در جهان بود. اما جنبه سرگرمی شبکه های اجتماعی باعث شد تا مشاغل هم به فکر استفاده از آنها بیفتند.

 

کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی!؟

امروزه با توجه به گسترش و تنوع بسیار بالای شبکه های اجتماعی بسیاری از فعالان انواع مشاغل رو به این شبکه ها برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات خود آورده اند. در ابتدا که شبکه اجتماعی فیسبوک پر طرفدار ترین در ایران بود قابلیت کسب درآمد از طریق خود را به کاربران نشان نداد. اما بعد از خریداری نرم افزار اینستاگرام توسط مالکین فیسبوک، اینستاگرام رشد فزاینده خود را در ایران آغاز کرد.

اعتماد برای خرید از اینترنت با گسترش شبکه های اجتماعی نیز افزایش یافت و باعث شد تا کسب در آمد اینترنتی تبدیل به یکی از سود آور ترین مشاغل در ایران تبدیل شود که با توجه به کم هزینه بودن استارت یک کسب و کار از طریق این شبکه ها بسیاری از افراد را نیز ترغیب کرد تا از این فرصت بدست آمده نهایت استفاده را ببرند و کسب و کاری با پتانسیل در آمدی بسیار بالا برای خود فراهم کنند.

در ابتدا مردم از تلگرام برای کسب در آمد در ایران استفاده کردند. اما به مرور زمان و با توجه به بالا رفتن محبوبیت اینستاگرام در کشور و ارائه راهکار های در آمد زایی بسیار جذابی که توسط مهندسین این شرکت ارائه شد، مانند قابلیت مشاهده آمار بسیار دقیق مخاطبین و قابلیت جدید shop که ( فقط با داشتن و یا طراحی سایت امکان فعالسازی آن وجود دارد ) به تازگی رونمایی شده، باعث شده تا بازار کسب درآمد اینستاگرام از تلگرام نیز سبقت گرفته و روحیه اشتغال زایی و کار آفرینی را در بین مردم ایجاد کند.

 

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

چه کسب و کارهای در شبکه های اجتماعی موفق هستند؟

کسب و کارهای که در شبکه های اجتماعی شکل گرفته و فعالیت می کنند عموما به چند دسته کلی تقسیم می شوند. بیشترین تعداد کسب و کار موجود در این فضا در ارتباط با پوشاک می باشند. در دسته بندی پوشاک، پوشاک زنانه و بچه گانه در صدر پر فروش ترین نوع پوشاک و محصولات هم در شبکه های اجتماعی و هم در وبسایت ها می باشند. اما دومین رتبه متعلق به اکسسوری می باشد که توانسته بازار خوبی را در بین عموم پیدا کند.  محصولات اکسسوری معمولا تجهیزات جانبی موبایل و تجهیزات شخصی مثل کیف پول و… می باشند که قیمت های نسبتا کم ولی بازار خوبی را شامل می شوند.

استفاده از یک فروشگاه اینترنتی در کنار شبکه های اجتماعی

اما در کنار همه نکات ذکر شده در این مقاله، این مسئله باید مورد توجه باشد که استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کار بسیار ایده جالب و پربازده ای می باشد و درصد اشباع خیلی بالاتری نسبت به کسب و کارهای فیزیکی دارند ولی عدم استفاده از یک فروشگاه اینترنتی در کنار این شبکه ها می تواند کسب و کار شما را بصورت مقطعی به سود برساند. توصیه متخصصان دیجیتال مارکتینگ باتو تیم به شما استفاده از فروشگاه اینترنتی است.

استفاده از سایت شاید در ابتدا سودی برای شما از این طریق به ارمغان نیاورد، ولی بعد از گذشت چند ماه و استفاده از سئو تخصصی، شما را از طریق سایت به چنان در آمدی می رساند که حتی تصورش را هم نمیکردید.

 

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

سخن آخر

توصیه ما در مجموعه باتو تیم به شما دوست عزیز و خوانندگان گرامی این مقاله این است که کسانی که بیکار هستند، زنان خانه دار، دانشجویان و حتی کسانی که از شغل خود راضی نیستند حتما به فکر کسب در آمد از طریق فضای دیجیتال  و فروشگاه اینترنتی باشند. برای شروع فقط کافیست که یک پیج راه اندازی نموده و یک محصول را برای فروش تبلیغ کنید. کارشناسان با تجربه مجموعه باتو تیم شما را در راه ایجاد کسب و کار و رسیدن به درآمد بالا با خدماتی که ارائه می دهند یاری می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.