شبکه های اجتماعی, طراحی وب

سایت شخصی چیست

سایت شخصی چیست

سایت شخصی یا شبکه های اجتماعی!؟

به طور عام شاید شبکه های اجتماعی بهترین وسیله برای ابراز عقاید شخصی باشند. ولی برای هر کسی که به هر نحوی فعالیتی انجام می دهد، نمی توان تاثیر داشتن یک سایت شخصی برای ارائه برند شخصی را انکار کرد. تاثیر طراحی سایت شخصی بر زندگی ما شاید در نگاه اول مشاهده نشود، ولی به طور کلی می تواند انسان را هدفمند تر و زندگی را از پوچی خارج کند. زیرا به نوعی احساس مسئولیتی نسبت به خوانندگان مطالب سایت ما، در ما ایجاد می نماید. و همچنین بهترین بستر برای ارائه رزومه و برند شخصی است.

تاثیرات داشتن سایت برای هر شخصی متفاوت است. ولی از تاثیرات مشترک آن نمی توان گذشت. یکی دیگر از مزیت های داشتن سایت این است که توجه فرد صاحب سایت را به مسائل اصلی جلب می کند و از حاشیه رفتن و توجه به آنها، شخص را باز می دارد. وبسایت شخصی این کمک را به ما می کند تا تجارب، عقاید و تفسیر شخصی خود را از واقعیت های موجود جامعه را بدون عبور از هیچگونه فیلتری به طور گسترده به اشتراک بگذاریم.

 

سایت + شبکه های اجتماعی

اصولا استفاده از شبکه های اجتماعی می توانند ما را تا حدودی در ارائه رزومه و ابراز عقاید به طور موثر یاری کنند. ولی داشتن یک سایت بسیار می تواند متمرکز تر، مفید تر و حرفه ای تر از شبکه های اجتماعی به ما کمک کنند. البته شایان ذکر است که در کنار یک سایت حتما باید از شبکه های اجتماعی نیز استفاده کرد. به دلایل حرفه ای تر بودن یک سایت نسبت به شبکه های اجتماعی در ادامه این مقاله می پردازیم.

 

مزایای استفاده از سایت را می توان در نکات زیر خلاصه کرد

 

متنوع تر

استفاده از یک سایت می تواند تنوع بی حد و حصری برای ما به ارمغان بیاورد تا حدی انتخاب بین پیشنهادات جذاب را برای ما مشکل می کند.

 

رنگ بندی

بعد از انتخاب بین مدل های متنوع سایت به شما این امکان را نیز می دهد تا رنگ بندی خاص خودتان را نیز برای سایت شخصی خود اعمال نمایید.

 

حرفه ای

قطعا یک سایت حرفه ای تر از یک صفحه در شبکه های اجتماعی است. زیرا هوشمند بودن یک سایت امریست غیر قابل انکار و نکته جالب امکان شخصی سازی این سیستم هوشمند است.

 

پایداری

پایداری یک سایت کاملا تضمین شده است. فقط کافیه که صورت حساب های سالانه خود را که زیاد هم نیستند، پرداخت کنید. ولی در مورد پایدار بودن یک شبکه اجتماعی و یک صفحه در آن هیچ تضمینی وجود ندارد. همانطور که خودتان هم قطعا بار ها مشاهده نموده اید خیلی از صفحات این شبکه ها به دلایل مختلفی بلاک می شوند و کل اطلاعت فرد و رزومه او از بین می روند.

 

برندینگ شخصی

در یک سایت با توجه به قدرت شخصی سازی بالا قطعا برندینگ شخصی خیلی آسان تر خواهد بود.

 

مسدود نشدن

ممکن است بنابر موقعیت جغرافیایی افراد یک شبکه اجتماعی مسدود شود، ولی این احتمال در سایت بسیار پایین تر و حتی نزدیک به صفر است.

 

معرفی خود به موتورهای جستجو

با راه اندازی سایت شخصی معرفی شما به موتور های جستجو به صورت خودکار آغاز می شود. حتی برای تسریع این امر میتوانید از سئو تخصصی نیز استفاده نمایید و برند شخصی خود را گسترش دهید.

 

مزایا نسبت به شبکه اجتماعی

مزایا نسبت به شبکه اجتماعی

موارد استفاده سایت شخصی

 

رزومه

خیلی از افراد از سایت شخصی به عنوان یک محیط برای معرفی رزومه و تجارب خود به مشتریان جدید و قدیمی خود استفاده می کنند.

 

نمونه کار

استفاده به عنوان نمونه کار، ابزاری است که می توانید حرفه ای بودن خود را به نمایش بگذارید.

 

بلاگ

بعضا افراد از سایت شخصی صرفا برای ابراز عقاید خود در قالب مقالات و نوشته های خود در زمینه های مختلف استفاده می کنند.

 

آموزش

می توان از سایت شخصی برای ارائه آموزش های متنوع نیز استفاده کرد

 

موارد استفاده

موارد استفاده

 

شاید تا به اینجای کار از خودتون پرسیده باشید که چه کسانی به یک سایت شخصی بیشتر از همگان نیاز دارند. در جواب این پرسش باید گفت تمامی عزیزان پزشک، وکیل، هنرمند، ورزشکار، سیاستمدار، بازیگر، خواننده، نویسنده و… و به طور کل هر فردی که در هر زمینه ای فعالیت می کند به این فضا برای معرفی خود و بازاریابی گسترده تر احتیاج دارد.

 

یک سایت شخصی از چه قسمت هایی تشکیل شده است

 • صفحه اصلی : که باید فوق العاده خاص و جذاب و کاربر پسند طراحی بشود
 • گالری : تشکیل شده از فایل های مالتی مدیایی که مربوط به شخص و حرفه او می باشند.
 • نمونه کارها : مکانی برای نمایش نمونه کار های شخص با جزییات لازم است.
 • وبلاگ : جایی که شخص مقالات و عقاید خود را در آن بخش مطرح می کند.
 • مهارت ها : قسمتی از سایت است که معمولا به صورت نوار لودینگ و میزان مهارت فرد در انجام رزومه خود و در هر زمینه ای را نمایش می دهد.
 • تحصیلات : قسمتی است برای اعلام میزان تحصیلات در هر مقطع و هر دانشگاه.
 • تجارب : تجربه های شخصی شما را در هر زمینه ای که فعالیت نموده اید به نمایش می گذارد.
 • اطلاعات و فرم تماس : در این قسمت اطلاعات فردی شامل آدرس، شماره تلفن ها، صفحات مجازی و… را به همراه یک فرم تماس قرار می گیرد.

 

قسمت های سایت شخصی

قسمت های سایت شخصی

ویژگی های یک سایت شخصی

 

ریسپانسیو و واکنش گرا بودن

 بیش از نیمی از افراد از طریق گوشی موبایل و یا حتی تبلت از سایت ها بازدید می کنند. پس ریسپانسیو بودن یک سایت برای همه ی پلتفرم ها امری بسیار مهم است.

منعطف با نیاز فرد

طراحی هر سایتی اعم از شخصی، شرکتی، فروشگاهی و… باید با توجه به نیاز صاحب سایت صورت بگیرد. طراحی غیر مرتبط باز خورد خوبی به همراه نخواهد داشت.

مدیریت آسان

پنل مدیریت هر سایت باید تا حد امکان توسط طراح، برای صاحب سایت، آسان سازی شده باشد.

قیمت مناسب

در مقایسه با قیمت های طراحی انواع سایت، سایت شخصی از مناسب ترین قیمت برخوردار می باشد.

 

ویژگی ها

ویژگی ها

طراحی سایت در چهار مرحله خلاصه می شود

 • ثبت دامنه مناسب
 • خرید هاست مناسب
 • نصب و طراحی توسط متخصص
 • آپلود اطلاعات و فایل های مربوطه

 

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت

سخن آخر

توصیه متخصصان مجموعه باتو تیم به شما خوانندگان گرامی این مقاله این است که طراحی سایت شخصی خود را حتما به یک متخصص بسپارید. چرا که استفاده از افراد غیر متخصص یا انجام طراحی به دست خود، نه تنها نمی تواند به شما کمک کند بلکه ممکن است باعث لطمه وارد شدن به شما و یا برند شخصی شما شود، که ضرری  غیر قابل جبران می باشد. متخصصان طراحی سایت باتو تیم آماده طرای انواع سایت مخصوصا سایت شخصی برای شما می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.